oldgame.cz — staré a retro hry online zdarma
CZ
Plocha 95
oldgame.czAkční

Green Sonja

_
Okno:
Green Sonja
Šipky pohyb · Z X A S tlačítka · Enter Start · Shift Select · nebo gamepad
L · QR · E
Select · ShiftStart · Enter
SAXZ

Šipky = pohyb (D-pad) · Z X A S = akční tlačítka · Enter = Start · Shift = Select · Q/E = L/R. Můžeš zapojit i skutečný gamepad — v menu emulátoru si vše přemapuješ.

  • V menu přehrávače uložíš/načteš stav, přemapuješ klávesy nebo zapojíš gamepad.
  • Pro nejlepší zážitek přepni na celou obrazovku.

Emulátor: EmulatorJS

Pokec o hře — Green Sonja_
živý pokec pokec o téhle hře v reálném čase — buď slušný

Zatím tu nikdo nepsal. Napiš první!

1991 · Akční · Andy Remic · ZX Spectrum

Informace o hře_
O hře

Když si vložíš Green Sonju do Spectra, čeká tě jedna věc: rozhodnutí. Hra ti skoro hned na obrazovku vypluje postavičku, kterou musíš provedením několika prudkých pohybů dostat do cíle. Zní to jednoduše. Taky to je jednoduché — a tím paradoxně i záludné.

Green Sonja – screenshot 1

Green Sonja patří mezi ty osmdesátkové tituly na Spectra, které tě nejprve pudí k myšlence, že jsou to jen kousky podřadnějšího softwaru, protože ani nevíš, v jakém žánru se pohybuješ. Akce? Logika? Střílečka? Nic z toho není úplně správně. Hele se na obrazovku — vidíš jednoduchou scénu, postavu a to je vlastně vše. Úkol je nakupčit se mezi překážkami, sbírat věci nebo prostě dospět z bodu A do bodu B bez aby tě něco srazilo nebo zlomilo.

Ovládání je primitivní v nejlepším slova smyslu. Pár tlačítek, pár směrů, a pak už je to jen o soutěži mezi tvoji reflexem a programem. Spectrum není zařízení, které by se pyšnilo akcí bez latence — čekáš tu tedy na zadrhnutí, na ten chvilkový zpoždění mezi příkazem a reakcí. Hraje se to spíš jako stará automatomyčka než jako moderní akční hra. Někdy to funguje, někdy si připadáš jako podvedený.

Green Sonja není hra, kterou bys vzpomínal kvůli nějaké převratné mechanice nebo geniální zápletce. Je to prostě jeden z těch titulů, které byly na katalogu, které si někdo koupit mohl a zahrál si je v dlouhém zimním odpoledni roku 1985 nebo 1986. Nic revolucionárního, ale také nic zvlášť strašného. Jen spíš zapomenutelná.

Dnes si ji zahrát můžeš spíš z kuriozity nebo pokud sbíráš Spectrumové raritky. Emulátory ti ji pouští bez problémů, a když ti chybí retro atmosféra bez hlasitých efektů a zbytečných zvuků, tady ji máš. Očekávej ale spíš zklamání než znovuobjevení. Někdy ty hry z minulosti zůstávají zapomenuté z dobrého důvodu.

Návody a FAQ
Dá se Green Sonja hrát online zdarma?
Ano — Green Sonja si zahraješ přímo tady v prohlížeči zdarma, bez instalace a bez pluginů, na počítači i na mobilu.
Lze Green Sonja stáhnout?
Ano, Green Sonja je u nás ke stažení — použij tlačítko Stáhnout na této stránce.
Na jaké platformě běží Green Sonja?
Green Sonja je hra pro ZX Spectrum z roku 1991.
Kdy vyšla hra Green Sonja?
Hra Green Sonja vyšla v roce 1991.
Kdo vytvořil hru Green Sonja?
Za hrou Green Sonja stojí Andy Remic.
Jaký žánr je Green Sonja?
Green Sonja spadá do kategorie: Akční.
Je legální hrát Green Sonja online tady?
Hraješ ji na emulátoru přímo v prohlížeči. Jak to máme s abandonwarem a autorskými právy, vysvětlujeme na stránce Je to legální.
Jak se Green Sonja ovládá?
Ovládání najdeš v sekci Ovládání na téhle stránce. Většinou si vystačíš s klávesnicí — šipky na pohyb a Ctrl, Alt nebo mezerník na akce.
Jde Green Sonja hrát na mobilu?
Ano, běží přímo v prohlížeči i na telefonu a tabletu. Stačí ťuknout na Hrát, nic se neinstaluje.
Ohodnoť hru

Zatím nikdo nehodnotil — buď první.

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Buď první!

Herní platforma: ZX Spectrum_
O platformě 1982–1992

ZX Spectrum od Sinclairu byl levný britský 8bitový počítač, který rozšířil hraní do milionů domácností. Proslul charakteristickou barevnou grafikou a obří knihovnou her.

Výrobce: Sinclair  ·  Roky: 1982–1992

Tady na oldgame.cz si ji zahraješ přímo v prohlížeči přes emulátor EmulatorJS — bez instalace, bez pluginů, na počítači i mobilu.

Doporučené ovládání: Tyhle hry se ovládají klávesnicí (viz tabulka s ovládáním vedle hry). U některých titulů je pohodlnější USB joystick/gamepad, ale není nutný.

» Více o této platformě na Wikipedii

Podobné hry_
Další Akční hry_
» Náhodná