oldgame.cz — alte & Retro-Spiele kostenlos online
DE
95-Desktop
oldgame.cz › Action ›

FBI Fred

_□✕
Fenster:
Melde dich an und speichere Spielstände — spiel an einem anderen PC oder Handy weiter. Kostenlos.

Live-Chat — FBI Fred

_□✕
Live-Chat chatte jetzt über dieses Spiel — sei nett

Noch keine Nachrichten. Sag hallo!

1992 · Action · MS-DOS / PC

Spielinfo_□✕

Über FBI Fred

Diese Rezension ist noch nicht übersetzt — wir zeigen das Original (Čeština).

FBI Fred se tváří jako něco mezi policejním akčňákem a detektivkou, ale ve skutečnosti je to spíš sbírka miniher slepených dohromady jako cvičebnice pro začínající sběratele disket. Tahle DOS věc z roku 1992 si asi myslela, že když dáte do jednoho balíčku puzzle, střílečku a něco na logiku, všichni si to budou hrát do zešedivění.

Jsi federální agent Fred a máš vyřešit případy. Jak? Hraju si sérii různorodých minigames, které spolu souvisejí zhruba jako videa v kabinetu lékařny. Jeden moment jezdíš po maze a sbíráš důkazy, druhý moment zkoušíš seřadit fotografie podezřelých podle jejich popisů, pak najednou střílíš na cíl jako v galerieji. Svět se v tom neozývá, ani to nevypadá jako součást nějaké příběhové linky – spíš jako školitel výcviku agentů, kterého udělal manažer, ne tvůrce her.

Ovládání je jednoduché, ale to je nejčastěji počestivá slova pro nudné. Klikáš, čekáš, pohybuješ se po obrazovce jako v PowerPointu. Grafika je typicky DOS – žárovková, bez ambic na něco víc než pixel art v odstínech, které by poměstily i ústav sociální péče. Zvuk? Ani nevím, jestli vůbec byl. Hratelnost drží pohromadě hlavně díky tomu, že jednotlivé minigames trvají jen pár minut, než se ti omrzí a chceš jít na něco jiného.

FBI Fred je příkladem toho, jak ne každá myšlenka potřebuje grafický rozměr. V osmdesátých by to možná funglo jako něco mezi vzdělávací software a hrou, ale v devadesátkách už lidi chtěli immerzivní zážitky. Tenhle kousek prostě závodil v kategorii, kde neměl šanci.

Dnes na ni kouknout v emulátoru? Spíš z povinnosti, když si tipuješ, co všechno DOS mohla nabídnout. Není to tak špatné, aby to stálo za bolest očí a času, ale pokud tě zajímá prehistorie edukativních her, je to historická zajímavost – jako staré telegrafy v muzeu. Vidíš, jak to fungovalo, ale nechceš si to domů.

Häufige Fragen zu FBI Fred

Kann ich FBI Fred kostenlos online spielen?
Ja – du kannst FBI Fred direkt hier im Browser kostenlos spielen, ohne Installation und ohne Plugins, sowohl am Desktop als auch am Handy.
Kann ich FBI Fred herunterladen?
Ja, FBI Fred steht hier zum Download bereit – nutze den Download-Button auf dieser Seite.
Auf welcher Plattform läuft FBI Fred?
FBI Fred ist ein MS-DOS / PC-Spiel aus dem Jahr 1992.
Wann wurde FBI Fred veröffentlicht?
FBI Fred wurde 1992 veröffentlicht.
Welches Genre hat FBI Fred?
FBI Fred gehört zu: Action.
Wie speichere ich meinen Fortschritt in FBI Fred?
Speichere direkt im Spiel — über dessen Menü oder mit F2/F3. Wenn du dich (kostenlos) anmeldest, wird der Stand zusätzlich in der Cloud gespeichert, sodass du an einem anderen PC oder Handy weiterspielen kannst.
Ist es legal, FBI Fred hier online zu spielen?
Du spielst per Emulator direkt im Browser. Wie wir mit Abandonware und Urheberrecht umgehen, erklären wir auf der Seite „Ist das legal?“.
Wie steuere ich FBI Fred?
Die Steuerung findest du im Abschnitt Steuerung auf dieser Seite. Meist reicht die Tastatur — Pfeiltasten zum Bewegen und Strg, Alt oder Leertaste für Aktionen.
Kann ich FBI Fred auf dem Handy spielen?
Ja — es läuft im Browser auch auf Handy und Tablet. Einfach auf Spielen tippen, nichts installieren.
Spiel bewerten

Noch keine Bewertungen — sei der Erste.

Kommentare zu FBI Fred

(0)

Noch keine Kommentare. Sei der Erste!

Gaming platform: MS-DOS / PC_□✕
About the platform 1981–2000

For two decades MS-DOS was the main gaming platform on PCs. Games launched from the command line and used sound cards like Sound Blaster or AdLib. DOS is the home of legends such as Doom, Prince of Persia and Commander Keen.

Maker: IBM PC / Microsoft  ·  Years: 1981–2000

Here on oldgame.cz you play it right in your browser via the js-dos emulator — no install, no plugins, on desktop and mobile.

Recommended controls: These games are controlled with the keyboard (see the controls table next to the game). A USB joystick/gamepad can make some titles more comfortable, but is not required.

» More about this platform on Wikipedia

Spiele ähnlich wie FBI Fred

_□✕

Mehr Action-Spiele

_□✕
» Zufällig
🚪 Klassische Website