oldgame.cz — staré a retro hry online zdarma
CZ
Plocha 95
oldgame.cz › Logické ›

Magic Fields

_□✕
Okno:
Magic Fields
Šipky pohyb · Z X A S tlačítka · Enter Start · Shift Select · nebo gamepad
L · QR · E
↑←→↓
Select · ShiftStart · Enter
SAXZ

Šipky = pohyb (D-pad) · Z X A S = akční tlačítka · Enter = Start · Shift = Select · Q/E = L/R. Můžeš zapojit i skutečný gamepad — v menu emulátoru si vše přemapuješ.

  • V menu přehrávače uložíš/načteš stav, přemapuješ klávesy nebo zapojíš gamepad.
  • ⛶Pro nejlepší zážitek přepni na celou obrazovku.

Emulátor: EmulatorJS

Pokec o hře — Magic Fields

_□✕
živý pokec pokec o téhle hře v reálném čase — buď slušný

Zatím tu nikdo nepsal. Napiš první!

1996 · Logické · Dominic J. Morris · ZX Spectrum

Informace o hře_□✕

O hře Magic Fields

Na Spektru se najde leccos podivného, ale Magic Fields patří mezi tituly, které si člověk povšimne spíš omylem. Jednoduchá grafika, zvuky jako ze staré trouby a název, kterému rozumí jen ti, co si pamatují, kdy se počítačové hry jmenovali takhle prostě a bez obalu.

Magic Fields – screenshot 1

Jde o puzzle nebo strategii — přesně se neví, protože na Spektru se tohle někdy mísí dohromady. Máš před sebou hřiště, figurky nebo prvky, které se chováním řídí nějakými pravidly; cílem je dosáhnout stavu, kdy je všechno tam, kde má být. Zvuk při akci, jednobarevná grafika, pohyb v mřížce. Když to vidíš na monitoru, hned víš, z jaké doby je.

Hraní není nepříjemné, jen velmi jednoduché — a to je právě problém. Nevíš, jestli je to zamýšleno jako výzva pro mozek, nebo jen jako nudička k zabití času. Ovládání funguje, hřiště se překresluje bez zásadnějších zmatků, ale nic tě neláká dál. Chybí mu to, co by z patnáctistránkového manuálu bez obrázků udělalo vzrušující stratégii — dramaturgii, eskalaci, nějaký příběh nebo alespoň překvapení.

Magic Fields – screenshot 2

Magic Fields představuje určitou kategorii spectrumovských her — ty, co existují, že někdo do něčeho musí klikat, ale nikdo se je moc nechce hrát. Nejsou špatné, nejsou obsedantní. Jsou tam, jako by tam být měly, a to je všechno.

Magic Fields – screenshot 3

Dnes si ji zkusíš především z kuriozity — abys věděl, jaké byly hranice téhle platformy. Pokud máš chuť na skutečné logické hádanky na Spektru, najdeš lepší volby. Tenhle titul je spíš materiál pro muzeum než pro zábavu.

Časté otázky o Magic Fields

Dá se Magic Fields hrát online zdarma?
Ano — Magic Fields si zahraješ přímo tady v prohlížeči zdarma, bez instalace a bez pluginů, na počítači i na mobilu.
Lze Magic Fields stáhnout?
Ano, Magic Fields je u nás ke stažení — použij tlačítko Stáhnout na této stránce.
Na jaké platformě běží Magic Fields?
Magic Fields je hra pro ZX Spectrum z roku 1996.
Kdy vyšla hra Magic Fields?
Hra Magic Fields vyšla v roce 1996.
Kdo vytvořil hru Magic Fields?
Za hrou Magic Fields stojí Dominic J. Morris.
Jaký žánr je Magic Fields?
Magic Fields spadá do kategorie: Logické.
Je legální hrát Magic Fields online tady?
Hraješ ji na emulátoru přímo v prohlížeči. Jak to máme s abandonwarem a autorskými právy, vysvětlujeme na stránce Je to legální.
Jak se Magic Fields ovládá?
Ovládání najdeš v sekci Ovládání na téhle stránce. Většinou si vystačíš s klávesnicí — šipky na pohyb a Ctrl, Alt nebo mezerník na akce.
Jde Magic Fields hrát na mobilu?
Ano, běží přímo v prohlížeči i na telefonu a tabletu. Stačí ťuknout na Hrát, nic se neinstaluje.
Ohodnoť hru

Zatím nikdo nehodnotil — buď první.

Komentáře k Magic Fields

(0)

Zatím žádné komentáře. Buď první!

Herní platforma: ZX Spectrum_□✕
O platformě 1982–1992

ZX Spectrum od Sinclairu byl levný britský 8bitový počítač, který rozšířil hraní do milionů domácností. Proslul charakteristickou barevnou grafikou a obří knihovnou her.

Výrobce: Sinclair  ·  Roky: 1982–1992

Tady na oldgame.cz si ji zahraješ přímo v prohlížeči přes emulátor EmulatorJS — bez instalace, bez pluginů, na počítači i mobilu.

Doporučené ovládání: Tyhle hry se ovládají klávesnicí (viz tabulka s ovládáním vedle hry). U některých titulů je pohodlnější USB joystick/gamepad, ale není nutný.

» Více o této platformě na Wikipedii

Podobné hry jako Magic Fields

_□✕

Další Logické hry

_□✕
» Náhodná
🚪 Klasický web