oldgame.cz — eski ve retro oyunlar ücretsiz çevrimiçi
TR
95 Masaüstü
oldgame.czMacera

The Lurking Horror

_
Pencere:
Giriş yap ve konumlarını kaydet — başka bilgisayarda veya telefonda devam et. Ücretsiz.
The Lurking Horror
🖱 move · Space/Enter use · Enter/Space start/select · Esc menu

Usual keys for Adventure games (rough guide):

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
Tab
Q
W
E
R
T
Y
U
I
O
P
Caps
A
S
D
F
G
H
J
K
L
Enterconfirm
Shift
Z
X
C
V
B
N
M
Ctrl
Alt
spaceconfirm
Alt
L
R
Click the game to lock the cursor

Esc = in-game menu · save F2, load F3.

Emulator: DOSBox (js-dos)

Canlı sohbet — The Lurking Horror_
canlı sohbet bu oyun hakkında anlık sohbet — kibar ol

Henüz mesaj yok. Merhaba de!

1987 · Macera · Infocom · MS-DOS / PC

Oyun bilgisi_
Oyun hakkında

Kış 1987, gece yarısı, boş bir üniversitenin bilgisayar laboratuvarı. Karanlık koridorlar, bodrumdaki bir jeneratörün vızıltısı ve sen yalnız değilsin. The Lurking Horror, o zamanlar bana gerçekten ürpertici gelen birkaç oyundan biriydi — ve evde sadece bir PC hoparlörlüğüm vardı.

The Lurking Horror – screenshot 1

Zork ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'nin yaratıcısı Infocom'dan bir text adventure. Ama bu sefer fantasy veya sci-fi komedisi değil — Infocom bu kez Lovecraftçı sulara girmiş. Hikaye, Yeni İngiltere'nin bir yerindeki kar kaplı teknik bir üniversitede geçiyor. Karakterin gece yarısına doğru bir seminere ödev teslim etmek için varmış. Ve sonra işler akademik yönetmeliklerle pek ilgisi olmayan şekillerde karışmaya başlıyor.

Mekanikler saf metin tabanlı olup, Infocom geleneğine uygun bir parser'a sahip — LOOK, TAKE veya OPEN DOOR gibi komutlar yazarsın ve oyun prose ile cevap verir. Infocom'un her zaman sektörün en iyi parser'larından biri vardı ve The Lurking Horror da bunun istisnası değil. Karmaşık yapıları anlayabiliyor, envanterle deneme yapmanı sağlıyor ve nadiren aptalca bir "I don't understand" mesajıyla seni kapatıyor. Atmosfer yavaş yavaş, detaylar aracılığıyla inşa ediliyor — havalandırmanın vızıltısı, kanalizasyondan gelen kokular, orada olmaması gereken sesler. Bulmacalar Infocom'un her zaman mantıklı olduğu şekilde mantıklıdır: inanılırlığın sınırında, ama dikkatle okursan çözülebilir.

Bu oyunu Infocom kataloğunun geri kalanından ayıran şey tam olarak bu tondur. Zork oyuncu birydi, Hitchhiker荒唐 — The Lurking Horror kasıtlı olarak hoş olmayan. Ucuz bir şekilde değil, ama durumu senin kendinin hayal etmesine zaman vererek. 1987 korku maceralarıyla dolu değildi ve bu oyun, text formatının birçok piksel tabanlı oyundan daha iyi gerilim oluşturduğunu kanıtladı. Bugün onurla yaşlandı: nesir hala okunabilir, ortam inandırıcı ve bazı anlar otuz yıl sonra bile seni bırakmıyor.

The Lurking Horror – screenshot 2

Okuma ve düşünme sabrı olan ve text adventure'ın hem korku hem de bunu anlayan insanlar tarafından yazıldığında neler yapabileceğini görmek isteyen herkese uyar. Frotz veya benzer bir interpreter aracılığıyla tarayıcında çalıştırabilir ve .z3 dosyalarını bulmak kolay. Gece yarısında iki saat, kulaklıklar, ışıklar kapalı. Bilirsin fiyatı.

Video
The Lurking Horror – gameplay video
Rehberler ve SSS
The Lurking Horror oyununu çevrimiçi olarak ücretsiz oynayabilir miyim?
Evet — The Lurking Horror oyununu kurulum ve eklenti gerektirmeden, hem masaüstünde hem de mobilde, doğrudan tarayıcınızda ücretsiz oynayabilirsiniz.
The Lurking Horror oyununu indirebilir miyim?
Evet, The Lurking Horror buradan indirilebilir — bu sayfadaki İndir düğmesini kullanın.
The Lurking Horror hangi platformda çalışır?
The Lurking Horror, 1987 yılından bir MS-DOS / PC oyunudur.
The Lurking Horror ne zaman çıktı?
The Lurking Horror, 1987 yılında piyasaya sürüldü.
The Lurking Horror oyununu kim yaptı?
The Lurking Horror, Infocom tarafından geliştirildi.
The Lurking Horror hangi türde bir oyun?
The Lurking Horror şu türe girer: Adventure.
The Lurking Horror oyununda ilerlemeyi nasıl kaydederim?
Kaydı oyunun kendi menüsünden veya F2/F3 ile yap. (Ücretsiz) giriş yaparsan konumun buluta da kaydedilir; başka bilgisayarda veya telefonda devam edebilirsin.
The Lurking Horror oyununu burada çevrimiçi oynamak yasal mı?
Tarayıcıdaki emülatörle oynarsın. Abandonware ve telif haklarına yaklaşımımız "Yasal mı?" sayfasında.
The Lurking Horror nasıl kontrol edilir?
Kontroller bu sayfadaki Kontroller bölümünde. Genelde klavye yeter — ok tuşlarıyla hareket, Ctrl, Alt veya boşlukla aksiyon.
The Lurking Horror mobilde oynanır mı?
Evet — telefon ve tablette de tarayıcıda çalışır. Oyna'ya dokunman yeter, kurulum yok.
Oyunu oyla

Henüz oy yok — ilk sen ol.

Yorumlar (0)

Henüz yorum yok. İlk sen ol!

Gaming platform: MS-DOS / PC_
About the platform 1981–2000

For two decades MS-DOS was the main gaming platform on PCs. Games launched from the command line and used sound cards like Sound Blaster or AdLib. DOS is the home of legends such as Doom, Prince of Persia and Commander Keen.

Maker: IBM PC / Microsoft  ·  Years: 1981–2000

Here on oldgame.cz you play it right in your browser via the js-dos emulator — no install, no plugins, on desktop and mobile.

Recommended controls: These games are controlled with the keyboard (see the controls table next to the game). A USB joystick/gamepad can make some titles more comfortable, but is not required.

» More about this platform on Wikipedia

Benzer oyunlar_
Daha fazla Macera oyunu_
» Rastgele