oldgame.cz — jocuri vechi și retro online gratis
RO
Desktop 95
oldgame.czAcțiune

Fighter Pilot

_
Fereastră:
Arrows move · Z X A S buttons · Enter Start · Shift Select · or plug in a gamepad
L · QR · E
Select · ShiftStart · Enter
SAXZ

Arrows = move (D-pad) · Z X A S = action buttons · Enter = Start · Shift = Select · Q/E = L/R. You can also plug in a real gamepad — the emulator menu lets you remap everything.

  • Open the player menu to save/load state, remap keys or plug in a gamepad.
  • Go fullscreen for the best experience.

Emulator: EmulatorJS

Chat live — Fighter Pilot_
chat live discută despre acest joc în timp real — fii politicos

Niciun mesaj încă. Salută!

1982 · Acțiune · David K. Marshall · ZX Spectrum

Informații despre joc_
Despre joc

Această recenzie nu este încă tradusă — afișăm originalul (English).

Fighter Pilot is a 1982 game by David K. Marshall for ZX Spectrum. It comes from the British gaming scene, published by Digital Integration. On OldGame.cz you can play it right in your browser, with no installation and no plugins.
Ghiduri și FAQ
Pot juca Fighter Pilot online gratuit?
Da — poți juca Fighter Pilot chiar aici, în browser, gratuit, fără instalare și fără plugin-uri, atât pe desktop, cât și pe mobil.
Pot descărca Fighter Pilot?
Da, Fighter Pilot poate fi descărcat aici — folosește butonul Descarcă de pe această pagină.
Pe ce platformă rulează Fighter Pilot?
Fighter Pilot este un joc ZX Spectrum din 1982.
Când a fost lansat Fighter Pilot?
Fighter Pilot a fost lansat în 1982.
Cine a creat Fighter Pilot?
Fighter Pilot a fost dezvoltat de David K. Marshall.
Ce gen de joc este Fighter Pilot?
Fighter Pilot se încadrează la: Action.
Este legal să joci Fighter Pilot online aici?
Joci printr-un emulator direct în browser. Cum tratăm abandonware-ul și drepturile de autor explicăm pe pagina „Este legal?”.
Cum controlez Fighter Pilot?
Comenzile sunt în secțiunea Comenzi de pe această pagină. De obicei ajunge tastatura — săgețile pentru mișcare și Ctrl, Alt sau Space pentru acțiuni.
Pot juca Fighter Pilot pe mobil?
Da — merge în browser și pe telefon sau tabletă. Doar apasă Joacă, nu se instalează nimic.
Evaluează jocul

Încă fără evaluări — fii primul.

Comentarii (0)

Niciun comentariu încă. Fii primul!

Gaming platform: ZX Spectrum_
About the platform 1982–1992

Sinclair's ZX Spectrum was a cheap British 8-bit computer that brought gaming into millions of homes. It is known for its distinctive colour-clash graphics and a huge games library.

Maker: Sinclair  ·  Years: 1982–1992

Here on oldgame.cz you play it right in your browser via the EmulatorJS emulator — no install, no plugins, on desktop and mobile.

Recommended controls: These games are controlled with the keyboard (see the controls table next to the game). A USB joystick/gamepad can make some titles more comfortable, but is not required.

» More about this platform on Wikipedia

Jocuri similare_
Mai multe jocuri Acțiune_
» Aleatoriu