oldgame.cz — staré a retro hry online zdarma
CZ
Plocha 95
oldgame.czAdventury

An American Tail - Fievel Goes West

_
Okno:
Přihlas se a ukládej si pozice — postup dohraješ klidně na jiném počítači nebo mobilu. Zdarma.
An American Tail - Fievel Goes West
🖱 pohyb · mezerník/Enter použít · Enter/mezerník start/výběr · Esc menu

Obvyklé klávesy pro žánr Adventura (orientačně):

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
Tab
Q
W
E
R
T
Y
U
I
O
P
Caps
A
S
D
F
G
H
J
K
L
Enterpotvrdit
Shift
Z
X
C
V
B
N
M
Ctrl
Alt
mezerníkpotvrdit
Alt
L
P
Klik do hry zamkne kurzor

Esc = menu hry · uložení F2, načtení F3.

Emulátor: DOSBox (js-dos)

Pokec o hře — An American Tail - Fievel Goes West_
živý pokec pokec o téhle hře v reálném čase — buď slušný

Zatím tu nikdo nepsal. Napiš první!

1993 · Adventury · Manley and Associates · MS-DOS / PC

Informace o hře_
O hře

Fievel Mousekewitz byl v roce 1993 všude. Filmy od Amblin Entertainment, plyšáci v hračkárnách, a samozřejmě hry na PC. Tahle konkrétní přišla od Manley and Associates a na první pohled vypadala jako pohodová adventura pro nejmladší — to ale neznamená, že by se dospělý hráč musel nudit.

An American Tail - Fievel Goes West – screenshot 1

Hra vychází z animovaného filmu Fievel jde na západ a staví vás do role malé ruské myši, která se ocitne v divokém západě. Cíl je prostý: najít rodinu, přežít nepřátelské prostředí a projít příběhem, který volně kopíruje duch předlohy. Žánrově je to point-and-click adventura přizpůsobená dětskému publiku — bez záludných puzzlů, bez frustrujících slepých uliček.

Ovládání je přímočaré, rozhraní čitelné. Hra vás vodí spíše za ručičku než aby vás nechávala tápat, což pro rok 1993 nebylo u her s filmovou licencí žádnou výjimkou. Hádanky jsou zvládnutelné bez návodu, tempo je klidné. Kdo tehdy seděl u monitoru ve věku osmi nebo devíti let, dojel ke konci bez většího dramatu — a to byl pravděpodobně záměr. Manley and Associates netvořili nový Monkey Island, to bylo jasné od první obrazovky.

An American Tail - Fievel Goes West – screenshot 2

Grafika v EGA nebo VGA paletě zvládá zachytit atmosféru westernového světa, postavy jsou rozpoznatelné a animace slušná na poměry té doby. Sound Blaster tu nebyl zneužit naplno, zvukový doprovod plní svou funkci, ale ničím nepřekvapí. Co hra tehdy prodávala hlavně, byla licence — Fievelova tvář na krabici byla silnější argument než samotný obsah disku. To je upřímná pravda o drtivé většině filmových her z té éry.

An American Tail - Fievel Goes West – screenshot 3

Dnes je An American Tail: Fievel Goes West zajímavý spíš jako dobová kuriozita než jako adventura, která by měla co říct zkušenému hráči. Pokud jste s Fievelem vyrůstali, je to dvacet minut nostalgického klikání s úsměvem. Pokud ne, narazíte na krátkou, nenáročnou hru, která splnila svůj účel v roce vydání a od té doby příliš nestárla — ani dobře, ani špatně. Prostě tu je. Právě proto, že ji dnes najdete přímo v prohlížeči bez instalace, stojí za to se podívat alespoň na to, jak tehdy vypadala dětská adventura na PC. Bez přikrášlování: šlo o produkt pro konkrétní publikum, a tomu publiku tehdy fungoval.

Video
An American Tail - Fievel Goes West – gameplay video
Návody a FAQ
Dá se An American Tail - Fievel Goes West hrát online zdarma?
Ano — An American Tail - Fievel Goes West si zahraješ přímo tady v prohlížeči zdarma, bez instalace a bez pluginů, na počítači i na mobilu.
Lze An American Tail - Fievel Goes West stáhnout?
Ano, An American Tail - Fievel Goes West je u nás ke stažení — použij tlačítko Stáhnout na této stránce.
Na jaké platformě běží An American Tail - Fievel Goes West?
An American Tail - Fievel Goes West je hra pro MS-DOS / PC z roku 1993.
Kdy vyšla hra An American Tail - Fievel Goes West?
Hra An American Tail - Fievel Goes West vyšla v roce 1993.
Kdo vytvořil hru An American Tail - Fievel Goes West?
Za hrou An American Tail - Fievel Goes West stojí Manley and Associates.
Jaký žánr je An American Tail - Fievel Goes West?
An American Tail - Fievel Goes West spadá do kategorie: Adventury.
Jak si v An American Tail - Fievel Goes West uložím postup?
Ulož přímo ve hře — přes její menu, případně klávesami F2/F3. A když se přihlásíš (zdarma), pozice se navíc uloží i do cloudu, takže můžeš pokračovat na jiném počítači nebo mobilu.
Je legální hrát An American Tail - Fievel Goes West online tady?
Hraješ ji na emulátoru přímo v prohlížeči. Jak to máme s abandonwarem a autorskými právy, vysvětlujeme na stránce Je to legální.
Jak se An American Tail - Fievel Goes West ovládá?
Ovládání najdeš v sekci Ovládání na téhle stránce. Většinou si vystačíš s klávesnicí — šipky na pohyb a Ctrl, Alt nebo mezerník na akce.
Jde An American Tail - Fievel Goes West hrát na mobilu?
Ano, běží přímo v prohlížeči i na telefonu a tabletu. Stačí ťuknout na Hrát, nic se neinstaluje.
Ohodnoť hru

Zatím nikdo nehodnotil — buď první.

Komentáře (0)

Zatím žádné komentáře. Buď první!

Herní platforma: MS-DOS / PC_
O platformě 1981–2000

MS-DOS byl po dvě dekády hlavní herní platformou osobních počítačů. Hry se spouštěly z příkazové řádky a využívaly zvukové karty jako Sound Blaster či AdLib. Právě na DOSu vznikly legendy jako Doom, Prince of Persia nebo Commander Keen.

Výrobce: IBM PC / Microsoft  ·  Roky: 1981–2000

Tady na oldgame.cz si ji zahraješ přímo v prohlížeči přes emulátor js-dos — bez instalace, bez pluginů, na počítači i mobilu.

Doporučené ovládání: Tyhle hry se ovládají klávesnicí (viz tabulka s ovládáním vedle hry). U některých titulů je pohodlnější USB joystick/gamepad, ale není nutný.

» Více o této platformě na Wikipedii

Podobné hry_
Další Adventury hry_
» Náhodná