Stone Age
Stone Age - náhled

Kamenná doba je veselá zábava a vyzývavá hra hádanky. Vy ovládáte dinosaurus a vy musíte děláte ho dosáhnout východu každé jeskyně. Zvuky

...

Pacman (Pac-Man)

|


Pac-Man je japonská plošinová počítačová hra vyvinutá společností Namco. Poprvé byla uvedena v Japonsku 22. května 1980. Brzy se stala velice populární, až kultovní hrou, jíž je dodnes. Stala se symbolem všech počítačových her a předlohou pro mnoho mutací, populárních písniček i televizní seriál.

V době vzniku této hry byla většina her střílečky nebo se podobaly Pongu. Pac-Man vytvořil zcela nový typ hry. Jeho tvůrce Toru Iwatani, podle jehož názoru bylo v té době většina her příliš násilných, chtěl udělat hru, která by násilí postrádala a byla by tak přijatelná i pro ženy.

V chodbách se duchové nemohou zastavit ani otočit, pouze na křižovatkách se podle jednoduchého algoritmu rozhodnou, kterým směrem se vydat. Sledují přitom cílové políčko, jehož určení záleží na režimu a osobnosti ducha. Každý z duchů má svoji barvu, rychlost a svůj specifický charakter ? ?osobnost?, jež se projevuje tím, jak se duch chová, jakým způsobem se Pac-Mana snaží chytit.


: 1980

: Namco

:Pacman (Pac-Man) - stáhnout

8795xnejde_stahnout Nejde stáhnout?  nejde_stahnout Nejde vám spustit hra?


Přidal Angelo